Уроки
Урок
Тема: Мультимедіа. Об'єкти мультимедіа. Галузі використання мультимедіа. Пристрої введення, виведення об'єктів мультимедіа. Копіювання об'єктів мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп'ютер.
Мета уроку:
навчальна: ввести поняття мультимедіа, об'єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити учнів з галузями використання мультимедіа; сформувати вміння копіювати об'єкти мультимедіа на комп'ютер;
розвивальна: розвивати інтерес до предмета, мислення, пам'ять;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат або мобільний телефон з аналогічними функціями, мікрофон), комп'ютери, підручники, робочі зошити, картки, роздатковий матеріал, ноутбук, мультимедійний проектор, екран.
Хід уроку
І. Організаційний етап.(1 хв) (Слайд 1)
Привітання учнів, перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку. Взаємодія вчителя і школярів.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
ІІ. Перевірка домашнього завдання.(1 хв) (Слайд 2)
Черговий учень: Шановний учитель домашнє завдання виконали всі учні.
(Опрацювати параграф підручника 3.1 стор 83-85)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (Слайд 3)
Учитель: Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо вивчати широкий спектр можливостей, які надає нам використання мультимедіа у різних галузях людської діяльності. (Слайд 4) (Слайд 5) Вчитель роздає картки 1, 2, 3
ІV. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна вправа "Мікрофон" за ланцюжком
Фронтальне опитування ( 7 хв)
1.Які пристрої для роботи з даними ви знаєте?
(У своїй діяльності людина використовує такі пристрої для роботи з даними: калькулятори;телефони та факси;диктофони;плеєри та ігрові приставки; фото- та кінокамери; мультимедійні проектори;GPS-навігатори;тощо.)
2. Які існують форми подання інформації?
(Графічна, текстова, звукова, відео, анімація...)
3. Чи можна поєднати різні види інформації? (Так)
4. Який спосіб подання інформації називають комбінованим?
(Інформація, що утворюється як комбінація текстової, графічної, звукової, відео називають комбінованим способом )
Які повідомлення називають мультимедійними?
(Повідомлення, подані комбінованим способом називають мультимедійними)
6.Що є об'єктами мультимедіа?
(Об'єктами мультимедіа є: текст, графічні зображення, звук, відео.)
7.Які пристрої називають мультимедійними?
(Мультимедійні пристрої- це обладнання, призначене для створення або відтворення мультимедійних документів.) (Слайд 6)
Робота з зошитом Завдання1, Завдання 2 ст 47 (коментують по черзі двоє учнів
(Слайд 7) (Слайд 8) (Слайд 9)
V. Вивчення нового матеріалу та узагальнення і систематизація набутих знань. (Слайд 10)
Учитель: Розглянемо назви сфер людської діяльності , у яких активно використовуються мультимедіа. Учениця коментує презентацію
(Слайд 11,12,13,14,15,16)
Отже,
Робота з зошитом Завдання 3 ст 47 (коментує учень)
У яких галузях використовують мультимедіа?
(Мультимедіа використовують в освіті, у наукових дослідженнях, для створення відеофільмів, мультиплікаційних і кінофільмів, комп'ютерних ігор, у промисловому виробництві, у рекламі та довідкових системах тощо.)
Питання до учня додаткове
З якою метою можна використовувати мультимедіа для навчання?
(Для кращого сприйняття , засвоєння навчального матеріалуадже церiзні способи подання iнформації (високоякісна графiка й анiмацiя, вiдео- i звуковий супровiд текстiв).)
(Слайд 17)
Учитель: В зошиті в четвертому завданні подані назви пристроїв Перша пара виписує лише пристрої введення, друра - пристрої виведення, третя - пристрої зберігання.
Які пристрої використовують для введення мультимедійних об'єктів?
(Для введення об'єктів мультимедіа використовують відеокамери, веб-камери, фотоапарати, мікрофони, музичні синтезатори, графічні планшети, сканери, диктофони тощо) (Слайд 18)
Які пристрої використовують для виведення мультимедійних об'єктів?
( Для виведення об'єктів мультимедіа використовують: монітори, телевізори, аудіо- та відеопрогравачі (плеєри), мультимедійні проектори, мультимедійні дошки, навушники, звукові колонки тощо. ) (Слайд 19)
Які носії інформації використовують у мультимедійних пристроях?
(Ці носії мають невеликі розміри. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках, касети з магнітними стрічками. Для відеокамер і диктофонів це різноманітні типи флеш - карт) (Слайд 20)
Робота з картками на всановлення відповідності (Слайд 21)Вчитель роздає картки 5 (6, 7, 8, 9, 10)
Робота з зошитом Завдання 5 ст 48 (Слайд 22)
Індивідуально робота за картками Завдання 6,7,8,9,10 ст48-49 коментує учень
(Слайд 23) (Слайд 24) (Слайд 25)
Як під'єднати мультимедійний пристрій до комп'ютера з метою копіювання даних?
(Для копіювання даних із мультимедійного пристрою потрібно приєднати цей пристрій до комп'ютера використовуючи спеціальний кабель USB. Ці кабелі на кінцях мають роз'єми кількох видів. Стандартний роз'єм підключається до комп'ютера, а інший зазвичай це HDMI - міні або макро - у відповідне гніздо мультимедійного пристрою. Якщо потрібно то встановлюємо спеціальну програму, яка буде керувати передаванням даних. Сучасні операційні системи виконують це автоматично )
Чим відрізняється копіювання файлів з мультимедійних пристроїв до комп'ютера від копіювання файлів з однієї папки комп'ютера до іншої?
(Для копіювання з мультимедійних пристроїв до комп'ютера потрібно використовувати додаткове обладнання а для копіювання файлів з однієї папки комп'ютера до іншої ні ) (Слайд 26) (Слайд 27)
Фізкультхвилинка з музичним супроводом (3хв) (Слайд 28)
Ми всі дружно працювали,
А тепер рівненько стали!
Руки вгору підняли, підтягнулися.
Опустили руки вниз, усміхнулися.
Нахилились вправо, вліво.
Сіли на місця красиво.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (під музичний супровід), (2хв) (Слайд 29)
Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Розплющіть очі.
VІ. Формування практичних умінь і навичок. (Слайд 29)
Інструктаж із техніки безпеки Вчитель демонструючи презентацію перевіряє знання учнів з техніки безпеки в комп'ютерному класі (учні використовують сигнальні картки) Так- зелений, Ні - червоний (3 хв)
Робота за підручником ст 90 (за картками) (Слайд 34)
VІІ. Робота за комп'ютером (Слайд 41) (Слайд 42)
1.Скопіюйте шість графічних файлів (зроблених завчасно патріотичного спрямування) з вашого мобільного телефону чи іншого мультимедійного пристрою у вашу папку на носії даних комп'ютера.
Напишіть алгоритм виконання дій.
2. Скопіюйте до вашого мобільного телефону матеріали папки Додаток 6 клас на робочому столі.
Напишіть алгоритм виконання дій.
Демонстрування учнями своїх робіт оголошення алгоритму дій
Додаткове завдання
Робота з зошитом Завдання 11, 12, 13, 14, 15 Завдання 5 ст 49-50
(Слайд 43) (Слайд 44) (Слайд 45)
VІІІ.Підсумок уроку
(Слайд 46) (Слайд 47)
Рефлексія Діти я пропоную вам за допомогою смайликів оцінити свою роботу на уроці.(1 хв)
Якщо ви вважаєте,
що працювали
на високому
рівні
Якщо ви вважаєте,
що працювали
на достатньому
рівні
Якщо ви вважаєте,
що потрібно ще
попрацювати над
цією темою
Оцінювання роботи учнів.
IX. Домашнє завдання. (Слайд 48)
Завдання за підручником
Опрацювати відповідний параграф підручника.
Додаткове завдання
Навести приклади, як використовуються об'єкти мультимедіа у вашому житті. Підготувати кілька запитань з теми для участі у взаємоопитуванні.(Слайд 49)